Гостите от Ню Йорк изоставаха на полувремето с 38:49 и за тяхно съжаление трябваше да се справят без най-добрия си реализатор Кармело Антъни, който напусна паркета в началото на третата четвъртина, заради разтежение в областта на глезена. Той бе отбелязал 14 точки до този момент.

Домакините се възползваха от травмата на Мело и увеличиха преднината си на цели 25 точки в третата четвъртина, преди да се отпуснат леко и да позволят на Никс да намалят сериозно дефицита си в последната част.

Руди Гей реализира 26 точки за победителите, а Оу Джей Майо вкара 18. Тони Алън се отличи с 12 точки, а Марк Гасол направи дабъл-дабъл - 10 точки и 12 борби. Бил Уокър вкара 14 точки за Ню Йорк Никс, колкото реализира и Антъни, съобщи БГНЕС.