Възпитаниците на Марин Докузовски победиха със 79:70 точки Евроинс Черно море (Варна) и спечели полуфиналната серията в Националната баскетболна лига с 3:0 победи.

Шампионите започнаха лошо мача и губеха със 7:23 точки след първите 10 минути. Домакините от Варна, който стартираха мача със серия от 10:1, продължиха да водят в резултата и на почивката имаха аванс от 12 точки - 42:30.

С кош на Бруно Шундов "студентите" направиха обрат - 53:52 2:34 минути преди края на третата четвърт. В последните 10 минути гостите от София изцяло контролираха играта, поведоха с 13 точки - 72:59 и спечелиха мача.

Брендън Хийт изигра силен мач за победителите и завърши с 21 точки и 7 борби. Дамян Стояновски добави 15 точки, Бруно Шундов - 12 точки, а Тодор Стойков - 11 точки. За варненци Симеон Илиев записа 22 точки и 7 борби. Николай Колев се отличи с 16 точки и 8 борби, а 12 точки и 8 борби направи Александър Янев.

В Ямбол домакините победиха Левски с 96:85 (34:17, 13:20, 25:18, 24:30) точки и намалиха резултата в серията. "Сините" водят с 2:1 победи, а четвъртата среща е в сряда отново в Ямбол.

Възпитаниците на Иван Чолаков водеха убедително през целия двубой. Те стартираха със серия от 9:0, а след това преднината им достигна 19 точки в края на първата част - 34:15. Домакините продължиха да доминират, а през третата част поведоха с 21 точки - 70:49. 6:23 минути преди края на мача Ямбол водеше с 22 точки - 84:62 като това беше и най-голямата разлика в срещата.

За победителите Станислав Говедаров завърши с 25 точки и 7 борби, Джон Офоегбу записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и 16 борби, Мартин Дурчев отбеляза 20 точки, а Майк Джеферсън - 16 точки. Арън Харпър реализира 20 точки и 9 борби за Левски. Маркъс Хол завърши с 16 точки, а Хрисимир Димитров с 11 точки, предаде БТА.