Джейру Холидей реализира 18 точки в полза на победителите, които изковаха важния си успех в четвъртия период. Победата е първа за Филаделфия в Бостън в плейофен мач в последните 20 години.

Андре Игуодала добави още 13 точки за победителите, които в сряда са домакини на мач номер три в серията. Резултатът до момента е равен 1:1 победи. Рей Алън вкара 17 точки за Селтикс, а неговият съотборник Кевин Гарнет добави още 15 точки и 12 борби.

В среща от плейофите на Западната конференция Оклахома Сити спечели със 119:90 у дома срещу фаворита Лос Анджелис Лейкърс. Ръсел Уестбрук реализира 27 точки за Тъндър и добави още 9 асистнеции. Неговият съотборник Кевин Дюрант добави още 25 точки за домакините, които имаха аванс от 15 точки на почивката между втория и третия период, информира Гонг.

Кобе Браянт и Андрю Бинъм отбелязаха по 20 точки за "езерняците", а Бинъм добави и 14 борби. Центърът на домакините Киндрик Пъркинс напусна принудително игра заради контузия. Мач номер две серията е в сряда в Оклахома.