Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха полуфиналната серия с 3:1 победи и за поредна година ще играе със защитаващия титлата си Лукойл Академик (София) на финала. Финалната серия стартира на 22-ри май.

В четвъртия мач срещу Ямбол "сините" трудно стигнаха до успеха. В герой за мача се превърна Арън Харпър, който вкара последните девет точки за отбора си. Срещата беше изключително оспорвана.

Двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството в резултата, а най-голямата преднина за Левски беше 10 точки - при резултат 44:34 45 секунди преди почивката. В 26-та минута домакините изравниха - 56:56, но след това "сините" отново поведоха. Четири минути преди края играчите на Ямбол изравниха - 78:78 и 84:84, а 82 секунди преди сирената дори поведоха - 85:84. Последва кош и наказателен удар на Арън Харпър, но девет секунди преди края с два фаула на Джон Офоегбу домакините изравниха. Харпър донесе успеха на Левски с кош в последните две секунди.

Арън Харпър вкара 38 точки за победителите. Маркъс Хол добави 11 точки, 5 борби и 7 асистенции. 11 точки записа и Хрисимир Димитров, Чавдар Костов се отличи с 14 точки и 5 борби, а Васил Евтимов завърши с 10 борби и 6 точки.. За Ямбол Станислав Говедаров беше най-полезен с 25 точки. Мартин Дурчев записа 29 точки, а Джон Офоегбу направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби, предаде БТА.