Селтикс води в серията с 2:1 победи, а четвъртата среща е в петък във Филаделфия. Гарнет отбеляза 13 от общо 32-те точки на Бостън през втората четвърт. Раджон Рондо записа 23 точки и 14 асистенции за победителите, а Пол Пиърс, който е с контузия на коляното, се отличи с 24 точки и 12 борби.

За Филаделфия Тадеус Йънг реализира 22 точки, а Джру Холидей - 15 точки. По 13 точки добавиха Лю Уилямс и Джоди Мийкс. На Запад Оклахома Сити победи Лос Анджелис Лейкърс със 77:75 точки и поведе с 2:0 успеха в серията. Две минути преди края "езерняците" водеха със седем точки - 75:68. До края обаче те не успяха да реализират кош, а Кевин Дюрант вкара пет от общо деветте точки за своя тим. Дюрант завърши с 22 точки, а три стотни от секундата преди края на мача реализира наказателен удар за крайното 77:75.

Джеймс Хардън вкара останалите четири точки за Оклахома в последните две минути и завърши с общо 13 в мача. Стив Блейк пропусна тройка за Лейкърс 5.3 секунди преди сирената. Ръсел Уестбруук добави 15 точки за победителите, предаде БТА.

Кобе Брайънт и Андрю Байнъм реализираха по 20 точки за тима на Лейкърс, който е домакин в мач номер 3 в петък.