Домакините започнаха по-активно и в средата на първата част поведоха с 15:7, но постепенно загубиха инициативата и в средата на втората част варненци дръпнаха с 40:33, което беше най-големият им аванс в мача. Още до почивката Ямбол отново обърна до 52:51.

В началото на третата част играта беше равностойна, но постепенно след 58:56 последваха силни минути за домакините, които 58 секунди преди края на четвъртината поведоха със 77:64 и до голяма степен предрешиха крайния победител. В последната част баскетболистите на Ямбол контролираха изцяло събитията на терена и 2:24 минути преди края авансът им достигна 22 точки при 95:73.

За Ямбол най-полезни бяха Джон Офоегбу с 26 точки и 9 борби и Станислав Говедаров 24 точки и 10 борби. Мартин Дурчев добави 19 точки. Тихомир Желев беше лидер за Черно море с 21 точки.

Вторият мач от серията е във Варна на 23 май, съобщи БТА.