Джру Холидей завърши с 20 точки за домакините, а Елтън Бранд добави 13 точки и 10 борби. Пол Пиърс беше най-полезен за Бостън с 24 точки и 10 борби, а Кевин Гарнет допринесе с 20 точки и 11 борби, но нито един от останалите им съотборници не успя да достигне границата от 10 точки в мача.

Гостите взеха аванс от 36:33 в равностойното първо полувреме след тройка на Раджон Рондо 0,8 секунди преди края. В началото на третата четвърт Бостън дори поведе с 6 точки при 41:35, но постепенно домакините стопиха пасива си и дори взеха преднина от 60:56 преди решаващата четвърта част. Филаделфия продължи да играе по-добре и 7:15 минути преди края дръпна със 70:59, което се оказа достатъчно за успеха, съобщи Novsport.