Испания поведе на Аржентина след успех на Надал
Рафаел Надал увеличи шансовете на Испания да спечели третата си "Купа Дейвис" за последните четири години, след като разби Хуан Монако с 6-1, 6-1, 6-2 в първия сингъл от тазгодишния финал на турнира срещу Аржентина.
Играейки на любимия клей пред собствена публика, световният номер две направи 27 уинъра, като 20 тях бяха след убийствен форхенд.
Надал никога не е губил мач на сингъл от "Купа Дейвис" на клей и вече има рекорд 15-0, така че 26-ия в света Монако нямаше какво да направи срещу силната игра на своя съперник.
Световният номер пет Давид Ферер, който пък няма загуба на клей в 11 мача, ще играе във втория сингъл с Хуан Мартин Дел Потро.
Мачът на двойки е в събота, а обратните сингли са в неделя, съобщи БГНЕС.