21-годишният Димитров победи на четвъртфиналите поставения под номер 7 Юрген Мелцер (Австрия) с 6:3, 6:2.

Двубоят започна силно за Димитров, който поведе с 2:0, но последва период, в който хасковлията трудно вкарваше първия си сервис. В три от следващите му четири подавания се стигна до точки за връщане на пробива, една от които при резултат 5:3, но Григор Димитров я спаси и с два поредни аса приключи сета.

В началото на втората част по-опитният Мелцер успяваше да задържи подаванията си, но при 2:1 в полза на австриеца Димитров спечели пет поредни гейма и се поздрави с краен успех в двубоя.

Българският тенисист имаше голямо предимство при началния удар, реализирайки 17 аса срещу само 5 в полза на Юрген Мелцер.

Григор Димитров достига за четвърти път до полуфиналите на турнир на АТП. Следващият съперник на българина е Маркос Багдатис (Кипър), победил поставения под номер 3 Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:4.

Димитров има гарантирани 22 500 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, информира БТА.