Тогава португалецът бе заменен от Дани. Меси пък остана на терена до последния съдийски сигнал и отново излезе краен победител в битката си с Кристиано, както му се случва и с екипа на Барселона.

Аржентинецът игра цял мач като успя да донесе успеха на тима си с гол от дузпа в 90-ата минута. В 14-ата Меси асистира на Анхел Ди Мария за 1:0. В 24-ата пък Роналдо изравни, изпреварвайки за топката вратаря на Аржентина Серхио Ромеро след центриране в наказателното поле на "гаучосите".

Най-запомнящото се през второто полувреме бе пропускът на Уго Алмейда в 56-ата минута. Нападателят на Вердер получи топката от Кристиано Роналдо, но на празна врата от само метър от голлинията не успя да вкара, пращайки кълбото в аут, съобщи БЛИЦ.

По-рано пък Алмейда нацели напречната греда от изгодна позиция.