Аржентина спечели с 2:0 своя четвъртфинал срещу Венецуела на Копа Америка и изпълни желанието на целокупния запалянковски свят на футбола. Задава се полуфинал - класика срещу Бразилия в нощта на вторник срещу сряда, в 3,30 ч българско време.

Двата отбора, които са най-големите на Южна Америка и сред най-славните футболни сили на планетата, не са се срещали на голям форум от 2007 г.

Тогава, пак на Копа Америка, Бразилия бие с 3:0. След това играха няколко контроли и 4 мача в световни квалификации, тъй като на този континент групата в пресявките за Мондиал включва всички отбори. Няма как да се избегнат, но зарядът в онези двубои не е като на голямо първенство.

Този полуфинал в Белу Оризонте обаче ще е нещо специално.

На "Маракана" в петък вечерта Аржентина не срещна големи проблеми срещу Венецуела и показа подобрена игра. Така бе и срещу Катар преди няколко дни в последния двубой от групата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Нападателното дуо Серхио Агуеро - Лаутаро Мартинес очевидно работи идеално, а Лео Меси подпомага с щипка гениалност, ако се наложи.

В отбрана аржентинците почти не оставиха шанс на съперника.

В 10-ата минута Лаутаро Мартинес откри с петичка след шут на Агуеро. Голът на нападателя на Интер бе украшението на турнира до момента.

16 минути преди края резервата Джовани лос Селсо вкара втория гол на успокоението, след като нов шут на Агуеро бе отбит лошо от вратаря Уикер Фаринес.

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони изглежда напипа състава с халфова линия от работяги - Леандро Паредес, Родриго де Паул и Маркос Акуна, които движат всичко и дават пълна свобода на Меси пред тях.

По-късно тази нощ Чили среща Колумбия, а в събота от 22 ч наше време е Уругвай - Перу. Победителите от тези два четвъртфинала ще сформират втората полуфинална двойка.