Лудогорец загуби с 0:2 визитата си на шведския шампион Малмьо в първи мач от плейофите на Шампионска лига.

Така шест дни преди реванша в Разград, мечтаните групи на най-силния клубен турнир изглежда сериозно се отдалечват за пореден път от българския шампион.

И това не е, защото два гола са невъзможни за връщане, но поне с играта, която Малмьо показа тази вечер, задачата за Лудогорец изглежда ще бъде изключително сложна.

Шведите тотално надиграха родния шампион, както от доста време не го бе правил тим в квалификациите на европейски турнир. А по-притеснителното е, че нямаше да е нелогично, ако успехът на домакините бе по-убедителен.

Да, Малмьо бе фаворит пред и мача. На този стадион вече 17 поредни мача противникът не е печелил квалификационен европейски мач, но играта на Лудогорец вдъхваше надежди.

От нея обаче нямаше и помен, а резултатът ясно го показва.

Още от самото начало Малмьо приложи доста висока преса, гарнирана с типичните за скандинавския футбол твърди влизания, като за Лудогорец изнасянeтo на топката и правенето на каквито и да е атаки се оказа доста трудна, почти невъзможна задача.

Всичко от страна на Малмьо се случваше на високо темпо, а още в 15-ата минута светнаха първите предупредителни лампи за Лудогорец, когато шведите нацелиха греда.

Капитанът Андерс Кристенсен се озова с топката в наказателното поле, като диагоналният му шут срещна страничната греда.

В следващите минути нищо не се промени в играта на българския тим, като напълно логично Малмьо стигна до гол.

След 26 минути игра, шведите впечатлиха с доста хитро и прекрасно изпълнено заучено положение след корнер. При него топката се озова в сърбина Бирманчевич, който с отличен удар от границата на наказателното поле откри.

До края на полувремето Малмьо отправи още няколко опасни удара, докато Лудогорец може да се похвали само с една опасна атака в самия край на полувремето, когато Текпетей опита удар, спасен от вратаря Далин.

Може би най-силните минути за Лудогорец бяха в началото на втората част, когато Каули опита опасен удар от фаул, а и разградчани направиха няколко опасни атаки.

Но това продължи кратко, защото Малмьо отново заигра по познатия и доста силен начин от първата част, а след няколко доста опасни атаки, съвсем логично се стигна до втори гол в полза на шведите.

Той падна отново след корнер, но този път заучено положение нямаше. Просто отбраната на Лудогорец на няколко пъти не успяваше да изчисти топката, стигна се до удар, а въпреки спасяването на Кахлина, Йо Инге Бергет бе на точното място, за да вкара от около метър в празната врата.

Всичко това се случи в 61-ата минута, а последвалите 10 бяха критични за Лудогорец, защото като по чудо не се стигна до трето попадение във вратата на българите.

А Малмьо имаше достатъчно шансове да го стори, но няколко неточни удара и две блестящи спасявания на Кахлина оставиха резултата непроменен.

След този щурм до около 70-ата минута, нещата се поуспокоиха, Малмьо уверено запази преднината си, но в тези заключителни минути Лудогорец не успя да стори нищо, за да намали изоставането си, като в крайна сметка съвсем логично загуби с 0:2.