Манчестър Юнайтед записа изключително драматичен успех с 3:2 над Нюкасъл в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" постигнаха феноменален обрат, напомняйки за ерата на Алекс Фъргюсън. 20 минути преди края домакините изоставаха с 0:2, но съумяха да спечелят в изключително труден за тях момент.

Срещата бе много важна за бъдещето на отбора и мениджъра Жозе Моуриньо. Клубът бе в криза от към игра и резултати, а отношенията между треньор и играчи със сигурност не бяха наред.

Мачът започна с шокираща преднина от два гола за гостите, след само 10 минути игра.

На два пъти ужасяващи действия на "червената" защита предоставиха добри шансове на гостуващите играчи, които успяха да се възползват от това.

Първо Кенеди, а след това Хошинори Муто смълчаха "Олд Трафорд".

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В този момент "червените дяволи" бяха в ада. Всичко бе срещу тях, а ситуацията едва ли можеше да бъде по-тежка.

Жозе Моуриньо изглеждаше отчаян край тъчлинията, а неговите възпитаници играеха странно, особено в защита.

Гостите от Нюкасъл със сигурност не правеха най-добрия си мач, но успяваха да стигат до удар към вратата при всяка своя атака.

От страна на домакините, единствено разхождащият се през първата част Погба пробва два далечни удара, а най-чистата ситуация се откри пред Рашфорд, но нападателят не успя да вкара с глава от добра позиция.

Манчестър Юнайтед започна да играе доста по-организирано през втората част.

Неманя Матич получи чудесен шанс да върне един гол, но от 2-3 метра стреля над вратата.

Натискът продължи и логичното се случи в 70-ата минута, когато Хуан Мата отбеляза за 1:2 от пряк свободен удар.

Снимка: АР/БТА

Само пет минути по-късно, домакините успяха да изравнят, а точен бе Антони Марсиал.

Той направи двойно подаване с Пол Погба и с хубав удар изравни.

В оставащите минути до края домакините натиснаха в търсене на успеха, напомняйки за онези романтични времена от ерата Фъргюсън, когато последните минути на "Олд Трафорд" бяха ужасяващи за гостите.

Манчестър Юнайтед показа характер и съдбата му се усмихна, когато гол на Алексис Санчес в последната минута донесе драматичния успех.