Ливърпул победи Наполи с 1:0 на "Анфийлд" и хвана последния влак за елиминациите в Шампионска лига.

Играчите на Юрген Клоп си поиграха с огъня, тъй като водеха само с един гол на Мохамед Салах и изравняване щеше да ги изхвърли от турнира. Освен това правеха куп непростими пропуски пред вратата на съперника, като такива имаше и на сметката на Наполи.

Драмата беше пълна в последните минути, но краят е щастлив за англичаните. Те спечелиха второто място в групата с равен брой точки с Наполи, но повече вкарани попадения. Това бе единствената победа с един гол, която устройваше мърсисайдци. Те обаче проявиха хладнокръвие и заедно с ПСЖ ще играят и на пролет.

В първите минути темпото бе много високо и пропуски имаше и пред двете врати. Мохамед Салах и Дрис Мертенс изпуснаха хубави възможности да открият резултата преди десетата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Садио Мане вкара попадение в 22-та минута, но правилно му бе отсъдена засада, която бе категорична.

Мърсисайдци продължиха да са по-активният отбор и заслужено поведоха в резултата в 34-та минута. Мохамед Салах реализира от малък ъгъл, след като се освободи от Кулибали, който дори го хвана за ръката преди изстрела - 1:0.

В началото на втората част Салах направи значим пропуск, но Ливърпул продължи да пресира съперника усилено.

В 77-та минута Оспина направи фантастично спасяване след удар на Мане от фантастична позиция, за да запази шансовете за своите. На другата врата Кайехон също се отчете с голям пропуск след цинтриране на Инсиние отляво. На далечната греда испанецът прати топката високо над вратата.

Ливърпул не искаше да оставя нищо на случайността и три минути преди края на редовното време Мане направи още един уникален пропуск пред опразнената врата.

Отсреща Аркадиуш Милик направи пропуска на вечерта пращайки топката в тялото на Алисон сантиметри пред гол линията. Голяма драма и то в продължението! Дойде и още една издънка на Мане сам срещу вратаря.

В крайна сметка Ливърпул бе докоснат от съдбата и е големият печеливш тази вечер. В другия мач от групата ПСЖ с лекота победи като гост Цървена Звезда с 4:1 и спечели групата.