Арсенал направи знаменит обрат срещу Уулвърхемптън с два гола в последните минути и спечели с 2:1 важен мач в битката за топ 4 в английската Висша лига.

Никола Пепе изравни в 82-рата минута, а в петата от добавеното време Александър Лаказет отбеляза щастливо попадение, след като топката вероятно не влизаше във вратата от неговия удар, но вратарят на гостите Жозе Са сам я насочи в мрежата.

Уулвс водеше от 10-ата минута, когато кореецът Хван вкара след кошмарна грешка на Габриел от Арсенал.

Трите точки могат да имат огромна стойност за тима на Микел Артета.

Те пращат "топчиите" на пето място с 45 т., една по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед, но и два изиграни мача по-малко от този съперник. Така Арсенал вероятно се превръща във фаворит за четвъртата позиция.

Уулвърхемптън изпусна златен шанс да изпревари днешния си противник с победа и остава седми с 40 т.