Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Селта с 4:2 в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига,

По този начин Кралския клуб се доближи само на 4 точки от върха, където е големият враг Барселона. По-рано през деня каталунците допуснаха шокираща загуба с 3:4 от Бетис.

Така след серията от загуби и мачове без отбелязан гол, Реал вкара 15 за 4 мача под ръководството на Сантяго Солари.

Не всичко обаче се разви прекрасно на мадридчани, които трябваше да правят три принудителни смени в хода на мача. Терена с травми напуснаха Каземиро, Начо и Серхио Регулион.

Иначе Бензема откри с прекрасен гол в 23-ата минута, възползвайки се от пас на Модрич. Французинът овладя технично, завъртя се и прати топката в мрежата.

в 56-ата минута Реал вече водеше с два гола след нелеп автогол на Густаво Кабрал.

Удар на Бензема срещна гредата, удари се в Кабрал и влетя в собствената му врата.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Пет минути по-късно Уго Майо върна Селта в мача. Галисийците опитаха да изравнят на европейският клубен шампион, но интригата се изпари в 83-ата минута, когато Реал получи правото да изпълни дузпа.

Зад топката застана Серхио Рамос, който копна елегантно за 3:1.

В даденото от съдията продължение Дани Себайос вкара четвърти гол за реал, а Браис Мендес оформи крайния резултат.