Страхотната серия на Берое продължи с успех в Битката за Тракия.

Седмица след успеха си насред "Герена", старозагорци надвиха Ботев (Пловдив) с 2:0.

Победа, с която Берое събра 12 точки и се изкачи временно на върха в класирането.

Ботев пък е на другия полюс на емоциите и вече четвърти мач не познава вкуса на победата, като загуби три от тези срещи.

Домакинтие бяха по-активният тим през всичките 90 минути, но положенията през първата част бяха малко, а най-запонящ се остава ударът на Педро Еуженио в гредата.

Решителният момент в срещата бе 52-ата минута, когато Костадин Ничев комучно пропусна топката и бе принуден да фаулира Минчев.

Съдията посочи дузпата и изгони Ничев за втори жълт картон.

С изпълнението се нагърби опитният Мартин Камбуров, който бе точен за 1:0. Голът бе негов №222 в елита на България.

С човек повече игровото предимство на Берое стана още по-осезаемо, а десет минути преди края Иван Минчев реши всичко с гол от пряк свободен удар.