Манчестър Юнайтед направи важна крачка към връщането на своята увереност след победа над Бърнли като гост с 2:0.

Отборът на Жозе Моуриньо показа отново мощ в атака, но за разлика от мача с Тотнъм (0:3) - този път и ефективност.

Ромелу Лукаку вкара двете попадения за гостите и можеше да реализира още, но направи два пропуска.

Пол Погба също можеше да оформи класически резултат, но изпусна дузпа, която бе спасена от бившия национален страж на Англия Джо Харт.

Маркъс Рашфорд бе изгонен в хода на второто полувреме малко след като влезе в игра заради сдърпване с Фил Бардсли от домакините.

Решението не бе правилно, тъй като защитникът изрита съперника си без топка и го провокира.

Иначе мачът започна с доминация на Юнайтед, но и без много голови положения. Все пак гостите стигнаха до първия гол в 27-а минуга, когато Алексис Санчес центрира перфектно към Лукаку и последният с глава реализира отблизо.

Вторият гол падна в перфектно време - минута преди почивката. Лукаку се оказа най-съобразителен в наказателното поле след серия рикушети и донесе солиден аванс на своите.

Втората част също вървеше с по-активна игра на тима от Манчестър и в 69-а минута Маркъс Рашфорд бе съборен в наказателното поле.

Отсъдената дузпа обаче бе изпусната от Погба. Три минути по-късно Рашфорд бе изгонен.

До края на мача Давид Де Хея трябваше да прави две важни спасявания след серията центрирания в неговото наказателното поле.

В крайна семтка обаче Юнайтед постигна втората си победа през сезона и Моуриньо посвали напрежението върху себе си. Поне за малко.

В другата среща от четвъртия кръг, която се игра по същото време, Тотнъм изненадващо загуби от Уотфорд с 1:2 като гост.

Пред погледа на Елтън Джон "стършелите" се вдъхновиха за обрат, след като всички голове паднаха през втората част.

Тотнъм поведе след автогол на Дукуре в 53-а минута, но в 68-а Трой Дийни след центриране от статично положение изравни с глава.

Победният гол в 76-а бе на Крейг Каткарт, отново с глава след центриране.

Това са първи загубени точки за "шпорите" след три поредни победи от началото на шампионата.