Диего Марадона "седна" на трон в трибуните на любимия си стадион "Ла Бомбонера" в Буенос Айрес за мача, който обичаше най-много.

Неговият Бока Хуниорс и Ривер Плейт се срещнаха в първенството на Аржентина, за съжаление пред празни трибуни, но със стотици знамена по тях вместо публика.

На един от най-големите бе нарисуван покойният Марадона, облечен в екип наполовина на Бока, наполовина на Аржентина. Седящ на трон в небето с огромна усмивка.

Бока и Ривер на терена направиха 1:1, като истинско чудо спаси в края домакините, когато топката отиваше във вратата им, но някак не пожела да влезе и се завъртя с необяснима парабола. "Чудото на Диего", обяви веднага защитникът Маркос Рохо, преминал в състава на Бока часове преди дербито от Манчестър Юнайтед.

На аржентинските медии това явно им се хареса и "чудото на Диего" стана водещо заглавие за мача.

А той си беше класика - Бока поведе с гол от дузпа на колумбиеца Себастиан Вила преди почивката, въпреки че Ривер бе по-активен и изпусна чисти ситуации преди това. Пред второто полувреме пък домакините можеха да решат всичко на контраатака, но получиха изравнителен гол - вкара Аугустин Палавесино Ламела, братовчед на Ерик Ламела от Тотнъм, бивш капитан на Ривер.

В 89-ата минута след пробив отдясно и центриране топката удари главата на Изкердос от Бока, отиваше в празната врата, но се завъртя по начин, оборващ законите на физиката и затанцува през голлинията... За да бъде избита пред налитащия нападател на гостите Алварес. Бока оцеля.

Разбира се, Бока - Ривер няма да е Бока - Ривер без сблъсъците, драмите, картоните.

Този път само шест жълти и два червени го оцветиха, като реферът Факундо Тейо подходи изключително гросмайсторски. Той изгони за удар без топка Самбрано от Бока в 69-ата минута, две след изравняването. И се виждаше, че търси веднага да балансира ситуацията... Което се случи само 9 минути по-късно, когато даде втори жълт карто на Каско от Ривер.

Това бе втори сблъсък на двата вечни съперника за годината, като в първия те завършиха пак наравно - 2:2, пак на стадиона на Бока.

В първенството, разделено по особено странен начин на група А и група В, двата гранда са съответно шести (Ривер) със 7 точки в първата колона и четвърти (Бока) с 9 т. във втората.

Водят Колон (пълен актив от 15 точки) и Велес (12).