Лудогорец нямаше проблеми да преодолее исландския Валур във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Целта бе постигната след категорично 4:0 в Разград и общ резултат 5:1.

Тимът на Стойчо Стоев не повтори мъките от първия мач, макар че отново направи купища пропуски. Този път обаче възможностите бяха твърде много, за да няма голове.

Новите попълнения Дан Битон и Джордан Икоко вкараха през първата част, а в заключителните моменти на мача Якуб Швиерчок реализира светкавично на два пъти. Разградчани видимо се забавляваха срещу по-слабия съперник, натиквайки го в неговата половина. Почти всяка атака завършваше с удар и те не случайно бяха общо 40.

Така разградчани си спечелиха сблъсък с уелския Дъ Ню Сейнтс в третия кръг, който също на хартия е по-слаб от българския шампион. Уелсците допуснаха две загуби от Копенхаген в този кръг.

Първите добри възможности изненадващо дойдоха за исландците още в четвъртата минута. Педерсен бе изведен след грешка на Георги Терзиев, но стреля неточно след излизане на Пламен Илиев. При последвалия корнер се получи нова опасност пред вратата, но този път стражът спаси.

Това стресна Лудогорец и родният шампион реагира светкавично. В седмата минута след центриране отдясно на Жоржиньо, Дан Битон засече топката и тя се отклони в бранител преди да влезе във вратата. Добра атака на разградчани.

Те не спряха дотук, макар че резултатът вече ги устройваше. Втурнаха се в атака и Жоржиньо направи пропуск със силен удар, който бе спасен от вратаря.

В 24-та минута логичното се случи и Лудогорец поведе с 2:0. Друго от новите попълнения - Джордан Икоко реализира с глава на далечната греда след перфектно центриране на Мавис Чибота.

След второто попадение Лудогорец обяснимо намали темпото и се опита да разиграва топката по-продължително. Това се получаваше лесно срещу съперник, който продължи предимно да се защитава.

В края на полувремето Жоржиньо можеше да вкара заслужено попадение след фантастичен пробив между защитниците в червено, но ударът му бе спасен от вратаря, който излезе добре. Малко след това удар на Битон бе блокиран от съотборника му Кешеру.

Снимка: Bulphoto

Втората част започна с активни действия на разградчани, които видимо искаха да решат всичко. Настроението се вдигна още повече, но последвалите удари не намираха целта.

В 58-та минута Клаудиу Кешеру направи необичаен за себе си пропуск, след като стреля неточно сам срещу вратаря, въпреки че имаше цялото време на света да вземе правилното решение.

Тимът на Стойчо Стоев продължи да затяга обръча около исландската врата, но сякаш твърде лековато пропиляваше десетките шансове, които се откриваха. Това пролича и в предишните мачове на тима.

В 82-та минута обаче Якуб Швиерчок счупи каръка с фантастично изпълнение. Полският нападател вкара с хубав удар след асистенция на Жоржиньо.

Още в следващата атака Швиерчок вкара втория си гол. Пое топката на рамото си, а след това простреля вратаря отблизо. Страхотна игра на голаджията.

В 88-та минута Джоди Лукоки направи също голям пропуск, след като вратарят спаси негов удар с крак. Последваха и нови възможности за Битон и Швиерчок.

За Лудогорец предстои гостуване на Локомотив (Пловдив) в първенството.