ЦСКА изигра безобразен мач на старта в Лига на конференциите и загуби с 0:2 на "Българска армия" от румънския Сепси.

Това бе и първа загуба за "червените" на клубния стадион от цели 18 години!

Реваншът от втория предварителен кръг е след седмица, но ако "червените" искат да се надяват да елиминират съперника, трябва да направят коренна промяна в играта си.

Пред 14 000 фенове в София играчите на Саша Илич направиха безобразни грешки в отбрана и на практика подариха победата на гостите.

В ролята на големите грешници бяха Менo Кох и вратарят Густави Бусато, които бяха пряко отговорни за двете попадение на Сепси.

БТА

Първото положение бе за ЦСКА и дойде в шестата минута, когато Назон бе фаулиран пред наказателното поле на Сепси. Тобиас Хайнц обаче стреля в стената, а при добавката прати топката в аут.

В първите 15 минути "червените" опитаха да наложат домакински натиск, но без да стигнат до сериозна опасност пред вратата на гостите.

В 17 минута футболист на Сепси се оказа с топката зад защитата на ЦСКА и стреля, но в последния момент Тибо Вион се хвърли на шпагат, а неразборията в отбраната вбеси треньора Саша Илич, който с крясъци призова играчите си да не поемат излишни рискове.

БТА

10 минути след това Джонатан Линдсет стреля опасно с глава, но топката не влезе в мрежата на Сепси. Почти веднага гостите също стигнаха до опасен изстрел с глава, но централният нападател Балаша не успя да насочи топката и тя прелетя край гредата.

В края на първата част бранителят на ЦСКА Мено Кох получи удар в главата и трябваше да бъде превързан, тъй като му се отвори кървава аркада. Кох обаче реши да остане на терена и да продължи двубоя.

Така двата тима се оттеглиха при 0:0 за почивка.

БТА

Втората част започна турбулентно, а само в рамките на минута и двата тима имаха претенции за дузпа.

Първо вратарят на ЦСКА Густави Бусато направи страшна глупост и се засуети с топката, а притисналият го играч на Сепси се строполи в наказателното поле и претендира за нарушение. Само секунди след това, при ответната атака, пък топката срещна ръка в наказателното поле на Сепси, но съдията отново не даде дузпа.

След час игра ситуацията на терена остана същата - ЦСКА бе по-активният тим и притискаше съперника, който обаче разчиташе на много опасни контраатаки и създаваша доста главоболия на червената отбрана.

БТА

ГОЛ ЗА СЕПСИ! В 68 минута Йон Георге се възползва от бъркотия в отбраната на ЦСКА и откри резултата. Елементарна грешка на "армейците", в основата на която бе Мено Кох!

ВТОРО ПОПАДЕНИЕ ЗА ГОСТИТЕ! Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато направи кошмарна грешка, като подари топката на съперников играч, който я прати с прехвърлящ удар в мрежата. 2:0 за румънците и истински шок за феновете, които освиркват футболистите.

БТА

След втория гол ЦСКА рухна окончателно, като румънците бяха на косъм от трето попадение, но гредата този път помогна на Бусато. Безобразна продукция от домакините!

В крайна сметка Сепси заслужено спечели, а играчите на ЦСКА бяха изпратени с освирквaния.