Реал Мадрид взе много трудно и важно 3:2 като гост на Бетис в третия кръг в Испания. Шампионът записа първа победа (от два изиграни мача), след като стартира с 0:0 на терена на Реал Сосиедад преди седмица.

И се знаеше, че отново ще е сложно - Бетис бе стартирал с две победи без допуснат гол.

Мачът тръгна отлично за гранда и Федерико Валверде даде аванс на гостите в 14-ата минута. Карим Бензема се пребори за топката до аутлинията и я подаде точно на халфа за първото попадение.

Но оттук нататък през първото полувреме игра основно Бетис.

В 35-ата минута Аиса Манди изравни след центриране и удар с глава, а само 120 секунди по-късно Вилям Карвальо изведе домакините напред. Той получи топката на границата на наказателното поле и я прати с левачката ниско край Тибо Куртоа.

Реал имаше късмет да изравни в 48-ата минута, когато Емерсон си отбеляза автогол. Защитникът опита да попречи на Бензема да завърши атаката, но прати топката в собствената врата. Останаха съмнения, че френският нападател е в засада при паса и голът трябва да бъде отменен. ВАР обаче не се намеси...

Мачът бе напълно равностоен и непредвидим, докато в 67-ата минута след дълго гледане на видео и колебания, Бетис бе оставен с 10 души.

Откъсналият се Лука Йович бе съборен от Емерсон на ръба на наказателното поле, ситуацията отново бе спорна, но пак отиде в полза на гостите. Домакините претендираха, че отново при паса към Йович има засада, но... пак нямаха шанс в претенциите си.

В 80-ата минута останалият с 10 души Бетис получи нова порция разочарование от ВАР. Реал направи атака, топката стигна до Борха Майорал, който не успя да отправи изстрел. Мина почти минута, преди реферът да иде при монитора.

Оказа се, че бранителят Марк Бартра, падайки, е бутнал топката с рамото си преди Борха да стреля - отсъдено като игра с ръка. Не само това бе спорно, но и за трети път в ключова ситуация за това полувреме, изглеждаше че играчът на Реал е или на ръба, или в засада при паса към него!

Нито веднъж обаче решението не бе против шампиона, а и трите ситуации могат да бъдат тълкувани и не са безспорни.

Серхио Рамос изпълни дузпата с "Паненка" и донесе победата - 3:2.

В неделя на сцената излиза и Барселона с неговия първи мач от първенството. Реал вече изигра два и има 4 т. Двата колоса получиха по-дълга почивка заради ангажиментите си в европейските турнири.