Манчестър Сити върна с пълна сила интригата за титлата във Висшата лига с победа на "Етихад" с 2:1 над лидера Ливърпул в 21-ия кръг.

Разликата в класирането падна на четири точки и интригуващата битка сякаш ще е до края на сезона. Сити буквално изстрада победата в един вълнуващ и също толкова напрегнат мач, в който изобилстваха пропуските и като цяло инфарктните моменти.

Сити поведе през първата част с гол №250 на Серхио Агуеро във Висшата лига. Аржентинецът продължава да вкарва във всичките си домакински мачове срещу този съперник - вече седем. Ливърпул обаче изравни през второто полувреме с гол на Роберто Фирмино, но той бе върнат моментално от Лерой Сане.

Загубата е първа за мърсисайдци и доказва, че те могат да бъдат уязвими. Победа щеше да им донесе огромна преднина за този етап от сезона, но Сити заслужи успеха с борбеността и битката, която предложи. Пеп Гуардиола оставя добре изграден тактически мач, но и не малко късмет покри неговия отбор. Куп пропуски имаше и в двете посоки, особено през втората част.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Първото полувреме бе очакваният тактически двубой между двамата талантливи мениджъри. Манчестър Сити осъществи домакинския си натиск и владееше топката през по-голямата част от времето, но първият истински шанс за гол бе пред мърсисайдци.

Топката по чудо не влезе във вратата в 17-та минута, когато Садио Мане бе изведен и стреля по земя. Нацели греда, а секунди по-късно Джон Стоунс изчисти от гол линията, след като самият той изрита топката в тялото на Едерсон и създаде суматохата. Технологията на гол линията показа, че около 90% от топката бе зад нейната граница.

След това обаче Сити бе господар на терена и заслужено стигна до попадение. Това се случи в 40-та минута, когато Агуеро получи от Бернардо Силва и моментално се обърна към вратата, за да простреля Алисон от малък ъгъл.се обърна към вратата, за да разстреля Алисон от малък ъгъл.

Началото на второто полувреме беляза и по-продължителното владение на топката от страна на Ливърпул. Сити реши да чака за контраатаки, но такива така и не се получаваха.

В 63-та минута дойде една от добрите възможности за гостите. Лошо излизане на Едерсон даде възможност на Фирмино да отправи удар, но той не успя да преодолее четиримата защитници застанали моментално на гол линията.

Секунди по-късно резултатът бе изравнен. Александър-Арнолд центрира от дясно, топката стигна до Робъртсън, който отклони за Фирмино. Бразилецът вкара един от лесните си голове за 1:1.

Отговорът на "гражданите" обаче бе моментален. В 72-та минута Рахийм Стърлинг подаде на Лерой Сане и немският национал изстреля перфектен диагонален удар по земя, който не остави шанс на Алисон - 2:1.

В 82-та минута Сити можеше да реши всичко, когато Аагуеро бе изведен зад защитата, но страхотна намеса на бразилския страж на гостите остави интригата. Две минути по-късно Едерсон отвърна подобаващо с великолепно спасяване след удар на Салах. Драмата бе пълна.

Последваха нови разбърквания пред вратата на Сити, а в последната минута на редовното време Бернардо Силва и Стърлинг изпуснаха последователни перфектни шансове за нов гол.

Сити е големият победител в битката, но войната ще продължи да е жестока.