Лудогорец взе важна победа с 1:0 срещу Ботев Пловдив, която му позволи отново да скъси на 2 точки изоставането си от ЦСКА в битката за първото място.

След успеха "орлите" вече имат 32 точки, а "армейците" са с 34, но и мач повече. Успехът бе важен и за настроението в лагера на шампионите, които в четвъртък излизат срещу испанския Бетис в много важен мач от груповата фаза в Лига Европа.

На стадиона в Разград стана горещо още в 11-ата секунда, когато топката влетя в мрежата на домакините. Куриозното попадение на практика дойде веднага след изпълнението на център, при който топката бе върната назад, Елвис Ману успя да я отнеме и я подаде на Брахими, който отбеляза за Ботев.

Голът обаче не бе зачетен, след като съдията Иво Андреев се консултира с VAR и го отмени заради нарушение на Ману срещу Мануел Шоу при единоборството. Решението на рефера обаче предизвика множество дискусии.

С напредването на мача Лудогорец установи пълен контрол върху събития и логично откри резултата. Точен в 65-ата минута беше Якуб Пьотровски, който преди два кръга се превърна в палач и на ЦСКА.

До края Ботев не намери сили да затрудни шампионите и трите точки останаха за разградчани, а "канарчетата" все още са на десетото място в класирането.