Тотнъм развали коледното настроение на Евертън, разбивайки го с 6:2 като гост в мач от 18-ия кръг на Висшата лига.

Така Тотнъм остава на 6 точки от върха в класирането, а Маурисио Почетино стана едва третият мениджър след Арсен Венгер и Жозе Моуриньо, чийто отбор вкарва шест гола на "Гудисън Парк".

Началото на мача обаче по никакъв начин не предвещаваше крайния резултат.

В 21-ата минута Тео Уолкът откри за "карамелите", а малко по-късно гол на Калвът-Люин за 2:0 бе отменен заради нарушение.

Така дойде 27-ата минута и ключовият миг в мача.

Кошмарно неразбирателство между вратарят Джордан Пикфорт и Кърт Зума, които се сблъскаха в опита да изчистят топката, позволи на Тотнъм да изравни.

Куриозната ситуация разколеба играчите в синьо и даде импулс на "шпорите", които вкараха нови два гола до полувремето.

Деле Али мушна топката между краката на вратаря, а Хари Кейн се възползва от щастлив рикошет в гредата за 3:1 в полза на Тотнъм.

Головата фиеста продължи и през второто полувреме.

Веднага след началото му, Кристиан Ериксен с чудесен удар вкара нов гол за Тотнъм, но Гилфи Сигурдсон бързо намали - 2:4.

Когато феновете на Евертън си помислиха, че отборът им ще опита да се спаси от неприятната загуба, тя стана още по-унизителна.

Хюн Мин Сон вкара втория си гол в мача след час игра, а в 74-ата минута Хари Кейн оформи крайното 2:6.