Манчестър Юнайтед изигра пореден слаб мач под ръководството на Ралф Рангнин, но победи Астън Вила на "Олд Трафорд" в мач от третия кръг за Купата на Футболната асоциация.

Ранен гол на Скот Мактомини се оказа единствен в срещата, но хората на Стивън Джерард могат да съжаляват, че не пратиха мача поне в продължението, тъй като удариха греда и две техни попадения бяха отменени.

Като цяло отново пролича минорно настроение в състава на "червените дяволи", от който този път липсваше Кристиано Роналдо. Стигна се до десетки сгрешени пасове и опасности пред Давид Де Хея. Това личеше най-вече през второто полувреме, когато Вила натисна и на няколко пъти бе близо до попадение. Все пак Юнайтед се класира за следващия кръг, където ще има на теория по-лесен тест - домакинство на втородивизионния Мидълзбро.

Юнайтед започна агресивно двубоя и поведе още в осмата минута. Фред центрира от левия фланг и сложи топката на главата на Скот Мактомини, който от близка дистанция не остави шанс на Емилиамо Мартинес - 1:0.

Секунди след попадението и Астън Вила имаше шанс за такова. Дъглас Луис центрира от корнер, Тайрън Мингс отклони с глава и Оли Уоткинс се размина с топката на сантиметри пред вратата.

В 19-ата минута Джон Макгин отправи страховит удар от дистанция, но Давид Де Хея парира. Отговорът на другата врата дойде в 28-ата минута, когато Бруно Фернандеш комбинира с Едисон Кавани и Мартинес спаси удара му от малък ъгъл.

В 30-ата минута Вила имаше страхотен шанс след груба грешка на Виктор Линдельов, който подари топката на Уоткинс. Нападателят стреля от близка дистанция, но нацели напречната греда. В 38-ата минута пък Люк Шоу отправи много силен изстрел от дистанция и Мартинес изби топката с една ръка в корнер. Положения пред двете врати определено не липсваха.

В 51-ата минута Астън Вила изравни. Джон Макгин центрира от фаул, Езри Конса отклони с глава и прати топката пред гол линията за Дани Ингс, който вкара с коляно от почти нулева дистанция. След дълго разглеждане с ВАР обаче правилно бе отсъдено нарушение срещу Едисон Кавани от страна на Джейкъб Рамзи.

Осем минути по-късно нов гол на Вила беше отменен. Оли Уоткинс вкара топката във вратата след пас на Дани Ингс, но последният беше в нередовна позиция. Опасните атаки на гостите продължиха и в 67-ата минута Мати Кеш отправи много силен изстрел, също спасен от Де Хея.

До края на мача Юнайтед продължи да греши в центъра на терена и да приема играта в своята половина, но нови сериозни опасности пред двете врати липсваха. Имаше една ситуация, при която Люк Шоу разби носа на противников играч в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар, но дузпа не бе отсъдена.