Манчестър Сити е на трети пореден финал за Купата на лигата, която е негово постоянно притежание от 2018 г.

Отборът на Пеп Гуардиола загуби реванша от полуфиналите срещу градския съперник Юнайтед с 0:1, но след 3:1 преди две седмици като гост, Сити е на "Уембли". Финалът ще е срещу Астън Вила на 1 март.

Юнайтед опита обрат, който щеше да се равнява на подвиг, който преди около година бе постигнат при същото изоставане в първия мач у дома срещу ПСЖ в Шампионската лига. Гостите откриха в 35-ата минута с хубав удар от въздуха на Неманя Матич, дошъл след лошо изчистване на Илкай Гюндоган.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Странно, това бе първи шут изобщо на Юнайтед в двубоя при 8 до този момент на Сити.

Второто полувреме също беше под диктовката на домакините, като най-големият пропуск направи Рахийм Стърлинг. Английският национал навърза почти цялата отбрана на съперника, но завърши с лош удар над вратата и се лиши от много красив гол.

Той така и още не е отбелязвал в мрежата на Юнайтед и с екипа на Ливърпул, и в Сити.

В средата на второто полувреме "червените дяволи" останаха с 10 души, след като Матич бе изгонен с втори жълт картон. Това сякаш отне и последните надежди на гостите за обрат. Сити доминираше в статистиките, в контрола на топката и играта...

В 84-ата минута Серхио Агуеро вкара, но попадението беше отменено заради тънка засада при паса към него.

Статистиките показаха доминация на Сити и в ударите - 13 срещу 6, и в корнерите - 8:0, и във владеенето на топката - 61:39 процента.

С последния сигнал, играчите на Гуардиола празнуваха трето поредно класиране на финала в турнира, който спечелиха два пъти поред. Сити има 6 трофея в Купата на лигата, а рекордьорът Ливърпул е с осем.

За Юнайтед остава утехата, че печели за втори път като гост на градския съперник този сезон след 2:1 в първенството. Това не се е случвало в рамките на една състезателна година от 1956-57 г.