Радо Стойчев: Сега сме по-малко зле (видео)
Треньорът на българските волейболни национали Радо Стойчев запази своята самокритика, въпреки убедителната победа с 3:0 гейма над Сърбия. Според селекционера, в момента отборът ни е "не чак толкова зле" в сравнение си миналото лято.
"Не сме зле колкото миналата година. Обичам да съм реалист. Макар резултатите засега да показват, че сме много добре, отборът не е хубаво балансиран, а до края ще срещнем много по-добри тимове", подчерта Стойчев.
Стойчев обаче се изказа ласкаво за Теодор Тодоров, който завърши мача с невероятните 10 блокади и разпределителя Георги Братоев.
"Доволен съм, че Теодор игра, защото сърбите нападат много през центъра. Аз очаквах от него 5 блокади, а той направи цели 10", подчерта Стойчев.
"Поздравявам сръбския треньор който ме изненада с една тактическа схема, но няма да разкрия коя. Аз няма да забравя думите на техния капитан, че са тук да спечелят турнира. Те са действащ еврошампион, страхотен отбор са и можем да очакваме от тях всичко", предупреди специалистът.
"Жеков се подобрява и очаквам до края на турнира да го използвам. Що се касае до Братоев, по-лесният мач за него бе вчера, защото бе първи, а сега тепърва ще има високи очаквания към него", завърши треньорът на България.