Днес бирмингамци надделяха с 4:2 над Рединг на негостоприемния им стадион "Мадейски" и ще играят в заключителната фаза на надпреварата.
Стенли бе цял мач на терена, а в герой за Вила се превърна норвежкият таран Джон Карю, който реализира хеттрик.
Успехът на тима воден от Мартин О’Нийл обаче не дойде никак лесно, след като Рединг водеше с 2:0 на почивката. Убиецът на гиганти, както вече се наричат "кралските поданици", който през тази година се справиха с тимовете на УБА, Бърнли, Ливърпул, започнаха страхотно срещата и след два гола на Шейн Лонг взеха комфортна преднина.
В 27-ата минута след изпълнение на ъглов удар Милс свали топката към Лонг и ирландският национал откри резултата.
В 42-ата минута Кебе направи страхотен пробив по дясното крило, пусна към Лонг, който реализира за 2:0.
През втората част обаче Вила излязоха като преобразени и тимът стигна до пълен обрат.
В 47-ата минута след асистенция на Карю, английското крило Ашли Йънг върна бирмингамци в мача.
В 51-ата самият Карю се възползва от центриране на Даунинг и изравни за 2:2.
Само 6 минути по-късно норвежкият таран направи 3:2 след пас на Уорнък.
Този резултат се запази до самия край, когато Карю оформи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа. 4:2 за Вила и тимът на О’Нийл вече чака съперника си на полуфиналите.
Стенли и неговите съотборници не успяха да спечелят "Карлинг Къп", но са близо до финал във "ФА Къп".