Кърджалийци победиха чисто Славия (София) с 3:0 (27:25, 25:17, 25:19), в мач от десетия кръг на Суперлигата.

Над 1000 зрители бяха изпълнили зала "Арпезос" да подкрепят своите любимци, като феновете станаха свидетели и на награждаването на разпределителя Константин Митев, който стана волейболист на месец ноемврви в класацията на BGvolleyball.com и Пресклуб България.

Единствено в първата част славистите се оказаха достоен съперник на домакините, като играта бе равностойна, а резултата вървеше точка за точка до последно. В решителните моменти обаче домакините се възползваха от невероятната подкрепа на публиката и успяха да огънат "белите".

Спечелването на първата част отприщи потенциала на кърджалийци и в останалите два гейма те бяха водещата сила на терена, като записаха тригейвов успех.

След този мач Арда запазва четвърто място в класирането със седем победи и три загуби. Славия е на седмо място с четири победи и шест загуби, информира ТопСпорт.