"Трикольорите" завършват на трето място в група "D" с актив от три точки. Германия е на първа позиция и ще участва директно на четвъртфиналите, докато руснаците заеха второ място.

На осминафиналите на Евро 2013 България ще срещне домакините от Полша. Това стана ясно, след като "Дружина полска" надигра Словакия с 3:1 гейма в последния мач от група B и по този начин завърши на 2-о място в групата.
Това стана ясно, след като преди малко "Дружина полска" надигра Словакия с 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:22) в последния мач от предварителна Група "В" и завърши на 2-ро място.

Вижте снимки>>>

Руският отбор поведе с 8:5 в началото на първия гейм и не изпусна водачеството до самия му край, печелейки с 25:19 след атака на Евгений Сивожелез. Във втората част играта беше равностойна, но в края й българският отбор взе аванс, който се оказа достатъчен за крайната победа с 25:23, дошла след блокада на капитана Тодор Алексиев и центъра Теодор Тодоров.

В третия гейм "сборная" поведе с 4:0 и задържа аванса си до 20:12. Взетата преднина в началото помогна на руснаците да спечелят с 25:14 и отново да поведат в общия резултат.

Четвъртата част се разви по вкуса на руснаците и те лесно поведоха с 4:1. До крайното 3:1 в полза на Русия се стигна след 25:19 при неуспешна атака на резервата Данаил Милушев.

Най-резултатен в срещата, продължила 105 минути, беше руснакът Дмитрий Мусерски с 21 точки. Цветан Соколов от българския състав реализира 20 точки.