България отиде на форума в Чехия и Австрия като един от фаворитите, но не така започна срещата в Прага днес.

След изключително равностоен първи гейм, словаците използваха шанса си и поведоха с 1-0 след добра атака на Немец.

И във втория гейм нещата бяха същите, противникът по нищо не отстъпваше на именития си съперник и след две успешни атаки на Дивис взе още по-солидна преднина.

В третия гейм нашите волейболисти успяха да поизчистят грешките в играта си и намалихме резила след 26:24.

Късметът също бе на страната на Словакия през почти целия мач, но в четвъртия гейм най-после показахме истинското си лице и контролирахме нещата до крайното 25:19.

Вместо да довършим противника в тайбрека, нещата отново станаха трудни за нашия тим и след като пропуснахме три мач бола, дойде ред на словаците да получат шанс да затворят мача. Те се възползваха от нея и приключиха 2,5-часовата драма.

Останалите отбори в групата ни са Полша и Германия, информира БГНЕС.

Радо Стойчев: Не ни достигна смелост

Владо Николов: Проблемът е психологически

Полша оглави групата ни след 3:1 над Германия