Отборът на Росен Барчовски има актив от 7 точки и заема второто място в класирането, на точка зад лидера Галил Гилбоа (Израел).

След слаба първа част в Скопие, която Рилски спортист загуби с 19:33 точки, българските баскетболисти спечелиха следващите три части.

Домакините поведоха с 19 точки в средата на втората част - 43:24, но на почивката имаха аванс само от 8 точки - 50:42.

С тройка на Мартин Маринов 2:33 минути преди края на третата част гостите от Самоков за пръв път поведоха в мача - 57:55, а след 30 минути имаха преднина отново от 2 точки - 61:59.

В заключителната четвърт домакините отново поведоха със 7 точки - 72:65, но играчите на Росен Барчовски направиха обрат при 78:76 и до края успяха да увеличат преднината си и да спечелят с 85:80 точки.

Новото попълнение Саша Мияйлович направи дебют, но игра само 4 минути и спечели 2 борби.

За Рилски спортист се отличиха Бранко Миркович с 19 точки, Филип Вукосавлевич с 18 и Мартин Маринов със 17 точки. Бившият играч на Рилски спортист Димитър Караджовски завърши с 20 точки за домакините. Джъстин Рейнолдс записа 17 точки и 12 борби, а Перо Блажевски добави 13 точки, предаде Novsport.