Домакините бяха на крачка да отмъкнат победата в последната част, но късметът не бе на тяхна страна в стрелбата в последната четвърт, спечелена от Черно море с 18:10.

За победителите Ламонт Мак завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 11 борби.

Гостите започнаха отлично срещата и след три минути и половина игра поведоха с 10 точки преднина при 12:2. Домакините обаче успя да намалят пасива си на 5 точки при 10:15. Последваха отново силни минути за гостите, които около две минути преди края на първата част поведоха с 11 точки - 23:12. В края на първата четвърт гостите имаха преднина от 9 точки - 25:16.

Без да показват 100 процента от възможностите си гостите в началото на втората част набързо увеличиха преднината си на 17 точки при 35:18. Опитният отбор на Лукойл, независимо че игра през по-голямата част на втората четвърт без Ламонт Мак и Андре Оуенс, четири минути преди почивката водеха с 20 точки при 42:22. На полувремето гостите имаха комфортен аванс от 19 точки - 51:32.

След почивката Черно море чрез тройка на Тихомир Желев и кош на Георги Давидов намалиха изоставането си но 14 точки - 37:51. Домакините се опитваха да бъдат равностойни и да намалят изоставането си, но опитът на шампионите с лекота поддържаха аванс от между 17 и 20 точки. Преди последната четвърт гостите водеха с 18 точки след тройка на Божидар Аврамов със сирената.

Домакините започнаха отлично последната четвърт и след малко повече от четири минути игра намалиха изоставането си на 9 точки при 64:73. Секунди след това за пет лични нарушения игра напусна капитанът на варненци Александър Янев. Само късметът не достигна на домакините за обрат в срещата, след като около 4 минути преди края авансът на гостите бе намален на само 7 точки - 67:74. При стрелбата в решителните моменти обаче шансът не бе на страната на домакините и те загубиха след отлична игра в последната част със 71:81, информира БТА.