В първата четвърт Финикс взе малък аванс, но силната игра на Тим Дънкан не позволи на Слънцата да се откъснат в резултата. Той вкара 13 от общо 19 точки в мача, а Спърс в началото на втората четвърт вече водеха с убедителното 35:13.

Дънкан игра общо три части в мача, а освен точките добави и 11 борби. Кауи Леонард и Тони Паркър вкараха по 14 точки за Сан Антонио, а за домакините резервата Себастиен Телфер завърши с 21 точки.

В Минеаполис Оклахома Тъндър стигна до успеха със 115:110, като Кевин Дюрант завърши с 43 точки за гостите, а Ръсел Уестбрук завърши с 35 и 8 асистенции. Дюрант вкара 16 в последните 7 минути и отказа Тимбъруулвс. За домакините от Минесота Антъни Рандолф вкара 22 точки и спечели 11 борби, които правят един от най-слабите си сезони- 9 поредни поражения, както и 36 общо, съобщи Гонг.

Отборът на Бостън се класира за плейофите след победата си с 94:82 над Ню Джърси като гост. Селтикс имат 35 победи и 25 загуби от началото на първенството и водят в класирането на Атлантическата дивизия. Ейвъри Брадли реализира три последователни тройки в последната четвърт в полза на Бостън, а общо завърши с 18 точки. Кевин Гарнет има 21 точки и 12 борби, а за домакините Джералд Грийн завърши с 15.

Нетс, които нямат шансове за участие във втората фаза, вкараха едва 34 точки през второто полувреме. Лос Анджелис Клипърс продължава да държи под напрежение съгражданите си от Лейкърс и след успеха със 112:104 над Голдън Стейт е само на 1 победа от 1-ото място в Тихоокеанската дивизия. Крис Пол вкара 28 точки и подаде 13 асистенции за Клипърс, а Блейк Грифин подсигури третата поредна победа с 20 точки.