Андрю Байнъм бе най-полезен за "езерняците" с 23 точки и 16 борби, а Пау Гасол вкара две поредни тройки в продължението. Лейкърс изоставаше в резултата в последната четвърт преди да постигне четвърти успех над Далас през сезона. За гостите Дирк Новицки записа 24 точки и 14 борби, а Джейсън Тери пропусна кош 5 секунди преди края на добавеното време.

В Ню Йорк Маями победи Никс с 93:85 точки и спечели титлата в Югоизточната дивизия. Леброн Джеймс се отличи с 29 точки и 10 борби за победителите, а Дуейн Уейд записа 28 точки и 9 борби. Маями е на второ място в Източната конференция след тима на Чикаго. Кармело Антъни реализира 42 точки за отбора на Ню Йорк Никс, който прекъсна серията си от девет поредни домакински победи.

Чикаго победи Детройт със 100:94 точки след продължение, а Дерик Роуз вкара важна тройка в последните секунди на редовното време. За "биковете" това е 15-та поредна победа над Детройт. Роуз завърши с 24 точки, а Йоаким Ноа добави 20 точки и 17 борби. За Детройт се отличи Родни Стъки с 32 точки.

Денвър победи Хюстън със 101:86 точки като Арън Афлало вкара 20 от своите 22 точки през второто полувреме. Това е важна победа за Денвър, който е на седмо място в Западната конференция. Тай Лоусън вкара 20 точки за Денвър. За Хюстън с по 19 точки завършиха Луис Скола и Чейс Бъдинджър.

ДеМар ДеРозан завърши с 23 точки при победата на Торонто със 102:86 точки над Атланта. За Хоукс Джош Смит реализира 26 точки.

Орландо се класира за плейофите, след като победи Кливланд със 100:84 точки. Джамиър Нелсън отбеляза 21 точки за "магьосниците", който играха без контузения Дуайт Хауърд. За Кливланд Антоун Джеймисън бе най-полезен с 21 точки.

Ню Орлиънс се наложи над Мемфис с 88:75 след 18 точки на Ерик Гордън. Руди Гай вкара 24 точки за Мемфис.

Сакраменто побеид гостуващия Портланд със 104:103 точки, след като Маркъс Торнтън записа 20 точки и реализира победния кош 3.4 секунди преди сирената. ДеМаркъс Къзинс отбеляза 23 точки за "кралете", които изоставаха с 10 точки по време на четвъртата част. Уес Матюс се отличи с 31 точки за Портланд като записа осем тройки.

Шарлот загуби от Бостън с 82:94 точки. Гостите бяха дали почивка на Кевин Гартен, Пол Пиърс и Рей Алън. Раджон Рондо записа 20 точки и 16 асистенции за победителите, а с по 22 точки завършиха Ейвъри Брадли и Брендън Бас. Загубата е 16-та поредна за Шарлот, съобщава БТА.