Преди седмица, Хамилтън отново стартира първи в откриващата сезона надпревара в Австралия, но в крайна сметка остана трети, докато съотборникът му Дженсън Бътън спечели старта. Именно световният шампион за 2009 година ще прави компания на Хамилтън в първата редица на стартовата решетка, и то за втори пореден път.

Първенецът на планетата за 2008 година записа най-добро време днес с резултат 1:36.219 минути, докато съотборникът му изостана на 0.172 секунди. Михаел Шумахер пък отбеляза най-добрата си квалификация, откакто се завърна във Формула 1, и утре ще стартира трети, след като остана с 0.242 секунди зад Хамилтън.

Марк Уебър с Ред Бул ще стартира четвърти, докато завърналият се в спорта Кими Райконен с Лотус окупира петата стартова позиция. Шести в решетката е световният шампион Себастиан Фетел с другия Ред Бул.
Ромен Грожан с втория Лотус е седми, докато осми се нареди Нико Розберг с Мерцедес.

Предвид слабите очаквания, Фернандо Алонсо дори надмина себе си и завърши със своето Ферари на деветото място. Серхио Перес със Заубер-Ферари оформи десетката, преададе БГНЕС.