Чашата преляла по време на мача с Полша.
Звезделин, както го наричат помежду си съотборниците му, не игра абсолютно нищо.
Не че напоследък е играл нещо, но този път имаше сериозен принос в съсипването на играта през първото полувреме.
"Този капитан ли е, манекен ли е, кмет ли е?", говорели си тихичко играчите. Според тях Бербатов го е ударил на уволнение в контролните мачове от август 2008 г. насам.
Тогава той вкара два гола срещу Босна в Зеница (2:1) и седмица по-късно Юнайтед го купи от Тотнъм за 36 млн. евро.
"Набара големите пари в Юнайтед и дотам. Сега го е страх да не се контузи, че ще му замине заплатата в Манчестър", коментират в отбора.
Според някои от играчите, присъствието му в контролните мачове водело до пълно разлагане.
При резила срещу Сърбия в Белград (1:6) Звезделин си излезе, преди да е завършило полувремето, а още преди края на мача духна към Манчестър.
Нападателят игра безобразно и в приятелския мач с Латвия миналия август. След това беше в групата мрънкалници, които казаха, че искат да играят с Бразилия.
В националния отбор се чудят защо въобще Бербатов го викат за контроли като тази с Полша.
"Преди всеки приятелски мач вървят пазарлъци колко време да играе", свидетелства източник от отбора.
Обикновено се стигало до разбирателство с тежкаря да рита едно полувреме.
В него Бербатов се влачи 45 минути по игрището и си излиза отегчен на почивката.
"Като не му се играе, по-добре да си каже и да викнат някой друг", недоволстват национали, които отнасят псувни покрай звездата на Юнайтед Чашата преляла преди мача с Полша.
Когато отборът се събрал във Варшава, Бербатов казал, че го боли и може да не играе.
Вместо да го върне обратно в Манчестър, Мъри взел да го увещава да вземе участие в мача.
От лигавщините му били отчаяни дори врели и кипели национали със заслуги като Боби Михайлов и Наско Сираков.
Засега обаче двамата си траят. Твърди се още, че една от причините Димитър Иванков да се откаже от националния отбор било именно безхаберието на Бербатов.
На вратаря на Бурсаспор му писнало да му пълнят кошарата, а онзи отпред да прави каквото си иска.
Впрочем напрежението между двамата било още от есента на 2007 г., когато паднахме 0:2 от Холандия в Амстердам.
След мача Бербатов взел да бучи, че сме пуснали два евтини гола.
Иванков пък измърморил, че някои хора не могат да вкарат от пет метра - точно такъв пропуск направи Бербатов в началото на същия мач при 0:0.
"На Мъри не му стиска да се откаже от Бербатов поне за контролните мачове и да даде шанс на други момчета", недоволстват в националния.
От цялата работа на далавера е само Бербатов - хем е в националния, хем си взема парите в Юнайтед, хем и не се напъва.