Играчите на двата отбора сътвориха здрав мач, в който Миньор поведе, а "сините" обърнаха резултата след изключително съмнителна дузпа срещу Миро Антонов в последните минути на мача.
Жоазиньо добави още едно попадение в последните секунди на мача.
Мачът се игра на стадион "Славия" пред около 6000 зрители. Левски игра на този стадион, тъй като изтърпяваше наказание.
Двубоят започна изненадващо. Още в 13-ата минути Горан Янкович премина като на парад през Топузаков и Милиев и пусна топката към Димитър Илиев, който разстреля Петков от точката на дузпата.
Само 10 минути по-късно обаче Левски изравни. Жоазиньо мина на скорост покрай няколко защитници на Миньор и с жесток удар от границата на наказателното поле направи 1:1.
В 25-ата минута Левски взе тотален превес в мача. Любо Витанов влезе много грубо на Милиев и получи втори жълт картон, а "сините" получиха правото да играят 65 минути с човек повече. Въпреки няколкото опасности, до гол до края на първото полувреме не се стигна.
Втората част започна с няколко добри изпълнения на Миньор. След това Левски отново взе превес в мача.
В 57-ата минута Бардон стреля извън границата на наказателното поле, където Кръстовчев отклони с пета, но ветеранът Ивайло Иванов изби в корнер със сетни сили. След това положение отборът на Миньор се организира много добре в защита и пазеше умело резултата.
Кулминацията на мача обаче дойде в 87-ата минута. След центриране Мирослав Антонов падна в наказателното поле и Ангел Ангелов отсъди дузпа. Решението, което бе изключително спорно, предизвика невероятен протест сред играчи на пернишкия отбор.
Костадин Марков пък дори посегна на рефера, заради което получи директен червен картон.
След няколко минути разправии зад топката застана Седрик Бардон, който с хубав удар до лявата греда вдигна на крака сините ултраси.
В последните минути на мача Бардон подаде много хубав извеждащ пас и връхлитащият на скорост Жоазиньо направи 3:1.
Така "сините" съкратиха на шест точки разликата с водача във временното класиране Литекс, който днес бе пометен от Пирин с 4:1.