Българинът в състава на Вила Стилиян Петров игра цял мач с капитанската лента, но той и неговите съотборници не успяха да се противопоставят на противника.

Джон Карю можеше да изведе гостите напред, но в 10-ата мин. не успя да отбележи отсъдената дузпа. Две минути по-късно Джоуи Бартън вкара за 1:0 за радост на феновете на "Сейнт Джеймсис Парк".

Точно след половин час игра Кевин Нолан покачи на 2:0, а в 34-ата мин. Анди Карол направи преднината класическа - 3:0.

В началото на второто полувреме домакините отново бяха по-активни. Резултатът не закъсня и в 67-ата Анди Карол отбеляза втория си гол в мача за 4:0. В Самия край Нолан вкара топката за пети път в мрежата на Фридъл.

Това обаче не беше всичко, защото в добавеното време Анди Карол оформи хеттрика си, с което и крайния резултат - 6:0.

След срещата Нюкасъл се изкачи до 8-ото място с 3 т., докато Астън Вила заема 11-ата позиция със същия точков актив, но с по-лоши показатели, информира Фокус.