Домакините започнаха силно мача и имаха надмощие в срещата, но така и не успяха да поведат след пропуски на Тевес, Силва и Балотели. В 36-ата минута Марио Балотели получи директен червен картон за груб фаул срещу защитника Горан Попов.

Все пак домакините успяха да поведат в резултата в 39-та минута, когато Александър Коларов и Давид Силва разиграха топката от фаул, след което сърбинът стреля под плонжа на Александър Шовковски за 1:0.

През второто полувреме играчите на Динамо Киев показаха много силна и добре организирана игра в защита. В 65-та минута Давид Силва изпусна най-чистото положение за домакините през втората част, след като стреля, но Шовковски спаси майсторски.

В последния четвърт час на мача Роберто Манчини пусна в игра Един Джеко, който обаче не помогна на своите съотборници.

Футболистите на Манчестър Сити имаха претенции на два пъти за дузпа, но съдията не даде такава. Динамо Киев се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, а жребият е в петък от 14 часа (българско време), информира Гонг.