Срещата се игра на Жилет Стейдиъм пред рекордните за футболен мач на този стадион 51 523 зрители. Мениджърът Алекс Фъргюсън предпочете да започне в атака с Бербатов и Уейн Рууни, но двамата направиха пропуски и на почивката бяха заменени от Федерико Македа и Майкъл Оуен.

Бербатов изпусна най-чистото положение в 41-а минута, когато получи пас от Фабио Да Силва и от 7-8 метра стреля в тялото на вратаря.

Майкъл Оуен откри резултата в 50-а минута, а 4 минути по-късно Федерико Македа удвои преднината на Юнайтед. Кени Мансали върна един гол за Ню Инглънд в 56-а минута.

Малко по-късно Македа отбеляза втория си гол в мача, а крайното 4:1 оформи кореецът Жи Сун Парк в последните минути.

Втората контрола на Манчестър Юнайтед от американското турне е срещу Сиатъл Саундърс другата сряда, съобщи БТА.