С тази победа, тимът воден от Мано Менезес си осигури място на четвъртфиналите, финиширайки на първо място в група "В", въпреки че преди началото на срещата дори бяха застрашени от отпадане от турнира.

"Златистите" финишират на първото място с 5 точки. Със същия брой точки, но съвсем малко по-лоша голова разлика на втора позиция завършва Венецуела. На четвъртфинала, бразилците ще спорят с Парагвай.

Още след първия съдийски сигнал на стадион "Марио Кемпес" в Кордоба бразилците взеха инициативата и търсеха повече гола от своя съперник. Едва в 28-ата минута обаче "Селесао" успя да материализира игровото си превъзходство, след като Андре Сантош центрира отляво, а нападателят на Милан Алешандре Пато стигна до топката преди бранителите на Еквадор и с глава простреля стража Марсело Елисага за 1:0.

В следващата атака обаче еквадорците отговориха по подобаващ начин и изравниха чрез Фелипе Кайседо. При този резултат завърши и полувремето.

Бразилците започнаха втората част вихрено и само 4 мин. след подновяването на играта, Неймар даде преднина за своя тим. В 59-ата минута нападателят на Леванте Фелипе Кайседо получи топката пред наказателното поле, финтира бранителя Тиаго Силва и със силен изстрел по земя прати топката в мрежата - 2:2.

Радоста на еквадорците не продължи дълго и 2 минути по-късно Алешандре Пато даде нова преднина за кариоките 3-2.

В 72-ата минута Майкон проби отдясно и асистира блестящо на Неймар, който от малък ъгъл реализира за крайното 4:2, предаде ТопСпорт.