Срещата се игра на Националния стадион в Пекин и бе официален дебют за новия наставник на "нерадзурите" Джан Пиеро Гасперини. Първите 20-ина минути на срещата бяха наситени с доста нарушения, които накъсваха играта и принудиха главния арбитър на срещата Никола Рицоли да посегне рано-рано към джобчето с картоните, а декориран в жълто бе "обичайният заподозрян" – Дженаро Гатузо, който носеше капитанската лента на Милан.

Алегри: Напълно заслужена победа

Секунди по-късно Рино извърши още едно нарушение, за което не бе предупреден официално, но звездата на Интер Уесли Снайдер се възползва от прекия свободен удар и в 22-ата минута откри резултата в полза на Интер. Последваха силни минути за "нерадзурите", които можеха да увеличат преднината си, ако Оби или Алварес бяха по-точни, а малко преди почивката Милан отговори. Центриране отдясно намери Златан Ибрахимович, след чийто удар с глава топката срещна гредата и така Интер се оттегли на почивка с минимална преднина.

След паузата обаче Милан се активизира и съумя да стигне до пълен обрат. Точно след изтичането на първия час игра Ибрахимович възстанови равенството.След сериозно разбъркване пред наказателното поле на "нерадзурите", Зеедорф бе оставен непокрит вдясно, холандецът центрира на главата на шведа, който на празна врата нямаше как да сбърка – 1:1.

Италианският шампион за миналия сезон направи пълен обрат в срещата в 68-ата минута. Удар на влезлия като резерва Пато срещна за втори път в мача страничния стълб на вратата, пазена от Жулио Сезар, но притичалият Боатенг довкара топката с шпагат за 2:1 за "росонерите". Седем минути преди края на редовното време Снайдер центрира за Ето’о, но ударът на камерунеца не намери очертанията на вратата. В продължението на мача Ето’о вкара, но голът правилно бе отменен, заради засада.

Така Милан спечели рекордна шеста Суперкупа на Италия, тъй като преди началото на срещата трофеят принадлежеше на Интер, който има пет отличия във витрината си, но след него "росонерите" вече са еднолични лидери по този показател, информира Novsport.

Милан - Интер 2:1

0:1 Снайдер (‘22)

1:1 Ибрахимович (‘60)

2:1 Боатенг (‘ 68)