Голмайсторът на Премишършип се появи в игра в 65-та минута на мястото на Дани Уелбек, и участва дейно за успеха. До преди неговото влизане, резултатът бе равен – 1:1.

Уейн Рууни даде преднина на Юнайтед в 13-ата минута, а в 37-ата домакините от Албиън изравниха след изстрел на Лонг и нова неубедителна намеса на новия вратар на "червените дяволи" Давид Де Хеа. Едва в 81-та минута Юнайтед стигна до победното попадение. Ашли Йънг се спусна по левия фланг към пеналта, центрира мощно, и защитникът на домакините Стивън Рийд отклони топката в собствената си врата. Това се оказа и победния гол на сметката на "червените дяволи".
Бербатов също имаше роля за гола, тъй като той намери Йънг, преди крилото да пробие в наказателното поле, информира Гонг.

Бербатов остана резерва за Юнайтед срещу УБА

Въпреки че дойде доста измъчено, победата на Юнайтед бе ключова, още в първи кръг, тъй като останалите грандове – Ливърпул, Челси, Арсенал – завършиха само с равенства на старта на шампионата.