Бирмингамци бяха по-добрият отбор през целия двубой и заслужено стигнаха до трите точки. Те откриха резултата още в 12-та минута чрез Агбонлахор, а в 25-та минута Емил Хески удвои преднината на домакините.
Играчите на Блекбърн успяха да върнат едно попадение в началото на втората част чрез Мортен Гамст Педерсен, но Дарън Бент подсигури победата за Вила с гол в 68-та минута.

Тимът на Евертън за поредна година започна неубедително сезона, след като допусна домакинска загуба от новака Куинс Парк Рейнджърс с 0:1. Единственото попадение за КПР отбеляза Томи Смит в 31-та минута, а "карамелите" пропуснаха цял куп изгодни положения.

Друг новак в лигата - Суонзи, също спечели първа точка за сезона. Уелският тим стори това при домакинството си на Уигън, като с основна заслуга за нулевото равенство в мача е вратарят Ворм, който спаси дузпа на Бен Уотсън от Уигън в 73-та минута, информира БГНЕС.