18-годишният Мейсън Гринууд вкара втория си гол във Висшата лига и спаси Манчестър Юнайтед от домакинска загуба от Евертън - 1:1. Тийнейджърът изравни в 77-мата минута след хубав удар от границата на наказателното поле, изненадвайки вратаря на Англия Джордън Пикфорд.

Гринууд се появи от скамейката и преди две седмици при 0:2 на терена на Шефийлд Юнайтед, пак вкара и "червените дяволи" стигнаха до 3:3. Той има вече и 4 гола в Лига Европа през сезона, както и едно попадение в Купата на лигата.

Евертън бе повел на "Олд Трафорд" с автогол на Виктор Линделоф, дошъл при спорни обстоятелства. След корнер Доминик Калвърт-Люин постави ръката си на рамото на вратаря Давид де Хеа и извърши нарушение, пречейки му да боксира топката. Изненаданият Линделоф не успя да реагира и топката го удари, за да влезе в мрежата.

Странно, намесата на ВАР потвърди решението на рефера и не сигнализира да бъде отменен голът.

До почивката гостите имаха надмощие, а след нея браниха смело точката. На голямо унижение бе подложен Мойс Кийн, привлечен през лятото от Ювентус. Временният треньор на Евертън Дънкан Фъргюсън го пусна като резерва в 70-ата минута и го извади в 88-ата без да е контузен.

Фъргюсън изкара целия мач по риза край тъчлинията, разгорещен и емоционален, а след края триумфално вдигна ръце към феновете на гостите.

Юнайтед изпусна добър шанс да доближи четвъртия Челси, който в събота падна у дома от Борнемут с 0:1.

Не го пропусна обаче Тотнъм на Жозе Моуриньо, който вече е пети, само на 3 т. зад Челси. А когато Специалния се появи на поста преди месец, разликата бе 9 т. в полза на "сините" в битката за място в Шампионската лига.

"Шпорите" спечелиха много трудно гостуване на Уулвърхемптън с 2:1, като Ян Вертонген донесе победата в добавеното време. Преди това Лукас Моура бе извел гостите напред, а Адама Траоре бе изравнил за "вълците".