Бразилия спечели седма поредна победа в квалификациите за Мондиала в Катар 2022, след като взе стратегическо 1:0 навън над Чили.

Селесао спечели с гол на Евертон Рибейро в 64-ата минута, като в голяма част от мача се бранеше и удържа атаките на надъханите чилийци. Бразилците са с актив 7-0-0 в седемте си квалификационни мача, като са допуснали само два гола, невероятно постижение.

Тези 21 точки на практика гарантират, че отборът в златисто няма как да не се класира, той е на 6 т. пред втория Аржентина и с 12 пред петото място. А първите четири се класират директно за Световното първенство.

Бразилия бе без 11 основни играчи, след като деветима бяха спряни от английските им клубове и не пътуваха заради карантината, в която щяха да бъдат принудени да влязат след завръщането от Южна Америка. И въпреки това тимът на Тите спечели.

Аржентина нямаше такива проблеми със състава и взе сравнително леко 3:1 като гост на Венецуела. Лео Меси оркестрираше играта на гостите, а след червения картон на Луис Мартинес в 32-рата минута, за аржентинците стана още по-лесно.

Те поведоха с 3:0 с голове на Лаутаро Мартинес, Хоакин Кореа и Анхел Кореа, преди Венецуела да намали в добавеното време от дузпа.

Аржентина е с 15 точки, като също няма загуба (4 победи и 3 ремита).