Рома разби с 4:0 като гост новака Салернитана във втория кръг на Серия А и изтръгна дори комплименти от винаги недоволния си треньор Жозе Моуриньо.

Португалецът е перфекционист и винаги иска повече от отборите си, но дори той призна - съставът се справи идеално в първото си шампионатно гостуване за сезона.

Четири гола, "суха мрежа" и огромно самочувствие за римляните, които са с 4 победи от 4 изиграни официални мача. Те спечелиха два пъти в първенството и два пъти в Лигата на конференциите, за да достигнат груповата фаза там и да чакат мачове с българския ЦСКА.

На "червените" от София няма да е лесно, когато на 16 септември се изправят срещу тази Рома на "Олимпико" в Рим.

Атакуващият потенциал на съперника е плашещ, като Лоренцо Пелегрини вкара два пъти в Салерно, а Тами Ейбрахам зрелищно заби първия си гол за клуба след трансфера от Челси.

Жордан Верету завърши брилянтна отборна комбинация за четвъртото попадение в мача, като те бяха кое от кое по-красиви. Рома е с 6 точки, колкото след два кръга имат още Лацио, Интер, Наполи и Милан.

Неаполитанците биха с 2:1 като гост Дженоа по-рано в неделя, за да запишат пълен актив от първите два кръга.

А Милан се забавлява в първото си домакинство за сезона - 4:1 над Каляри на "Сан Сиро".

Всички пет попадения паднаха през първото полувреме, като Сандро Тонали изведе росонерите напред, а Дейола изравни в 15-ата минута.

В 17-ата Брахим Диас даде нов аванс на домакините, а после се намеси друг доскорошен нападател на Челси - Оливие Жиру. Французинът вкара два пъти до почивката и оформи крайния резултат.