Бразилия продължава съвършения си ход към световното първенство в Катар 2022, след като обърна резултата в последните 20 минути при гостуването на Венецуела и спечели с 3:1.

До 71-вата минута селесао губеше с попадението на Ерик Рамирес, но голове на Маркиньос, Габриел Барбоса от дузпа и Антони - дебютант от Аякс в атаката на гостите, бразилците качиха на самолета за дома трите точки.

Те никога не са губили от този съперник в официален мач, като серията е вече 19 победи и 3 ремита в 22 срещи.

С успеха тимът на Тите води с 27 точки от 9 мача в квалификационната група в зона "Южна Америка". За домакините от Венецуела един час игра Адалберто Пеняранда, който през миналия сезон бе в българския ЦСКА и не остави кой знае какви впечатления. Сега обаче е прероден в испанския Лас Палмас и има 2 гола и 2 асистенции в първите пет кръга от сезона.

Несъмнено Бразилия ще играе на Мондиала в Катар, като разликата от петия Колумбия (първите четири отиват директно, петият играе бараж) е вече цели 13 т.

Аржентина и Лео Меси остават непобедени, но и не спечелиха - 0:0 в Асунсион срещу Парагвай. Домакините се браниха геройски, а можеха дори и да измъкнат трите точки с положение в края на резервата Гонсалес.

Преди това вратарят им Антони Силва спаси всичко, а два пъти и защитниците чистиха от голлинията. В една от ситуациите Анхел ди Мария бе сигурен, че е вкарал, преди петата на парагваец някак да се намеси на самата линия.

Преди двубоя хотелът на аржентинците бе обграден от фенове, които искаха да се снимат с Меси. Полиция извади десетката от сградата и го вкара в автобуса на отбора за стадиона, но заради тълпите тимът закъсня и пристигна едва 45 минути преди двубоя. След последния сигнал Лео бе обграден от фенове, нахлули на терена да си направят селфи с него, като изглеждаше объркан, а и разочарован от резултата. Пак се намеси полиция и го изпроводиха до съблекалните.

В Монтевидео Уругвай и Колумбия направиха 0:0, но загубата е голяма за домакините, които след първото полувреме се наложи да заменят Луис Суарес с Единсон Кавани заради травма на звездата на Атлетико. В 60-ата минута се контузи Хосе Хименес, пак играч на испанския шампион, а в 77-ата с мускулна травма излезе Родриго Бентанкур от Ювентус. И тримата вероятно ще пропуснат гостуването на Бразилия на 15 октомври.

Другите резултати от тази нощ:

Перу - Чили 2:0

Еквадор - Боливия 3:0.

Класирането:

Бразилия 27 точки (9 мача), Аржентина 19 т. (9), Еквадор 16 (10), Уругвай 16 (10), Колумбия 14 (10), Парагвай 12 (10), Перу 11 (10), Чили 7 (10), Боливия 6 (10), Венецуела 4 (10).